Pevné nože vyrábam menej ako kedysi, teraz sa zameriavam hlavne na zatváracie nože. Pár osvedčených modelov však budem naďalej robiť. Keďže som praktik, tak vyrábam najmä úžitkové nože: pre poľovníkov, bushcraft a plánujem rozšíriť portfólio o pár kuchynských modelov. 

Nôž pre šékuchára je nutná výbava pre každého profi kuchára aj pre nadšených hobbistov. Je v klasickom európsko-nemeckom štýle. Dĺžka čepele je 22,5cm. Tvarovaná rúčka dodáva skvelý vzhľad aj ergonómiu. Full tang konštrukcia posúva ťažisko noža ku rúčke, čo zlepšuje ovládateľnosť noža. Na výber je rukoväť z carbon fibre alebo ebenové drevo. 

Model Cumulus v najmodernejšom prevedení: oceľ M390 a carbon fibre rukoväť. Pôvodne určený najmä pre poľovníkov, je však veľmi univerzálny outdoorový nôž. Robím dve verzie s 10 a 12cm čepeľou, na fotke je menšia verzia.

Na rozdiel od high tech sú tieto nože z tradičnejśich materiálov: uhlíkový damašek, mosadz, koreň orecha alebo jelení paroh. 

Model Cummulus v tradičnom prevedení s drevenou rúčkou. Zdobené púzdro je prácou Jána Galoviča ml. Na obrázkoch sú verzie s oceľami M390  N690. V minulosti som na tento model používal aj ocele ELMAX a Sleipner. 

12cm verzia modelu Cummulus. Egonómia ručky ostáva zachovaná, špička a "brucho" čepele tiež, len rovná časť ostria je predĺžená. Použitá oceľ je ELMAX. 

Nože s montážou na tŕň (hidden tang). Výhoda je hlavne menšia hmotnosť oproti full tangovým nožom. Každá rukoväť je je jedinečná, jej tvar nie je určený dopredu už pri vypaľovaní tvaru noža ako je tomu pri full tangových nožoch. 

Nože s národnou tématikou: sú menšie, ich veľkosť aj tvar sa skôr podobá nožom, ktoré sa používali na našom území v minulosti. Nápis Slovensko aj hory sú vypálené do dreva laserom. 

Nôž inšpirovaný tzv. čižmovými nožmi. Dnes je to jednoduchý a praktický nôž na každodenné použitie.