Pevné nože vyrábam menej ako kedysi, teraz sa zameriavam hlavne na zatváracie nože. Pár osvedčených modelov však budem naďalej robiť. Keďže som praktik, tak vyrábam najmä úžitkové nože: pre poľovníkov, bushcraft a plánujem rozšíriť portfólio o pár kuchynských modelov. 

Nôž pre šékuchára je nutná výbava pre každého profi kuchára aj pre nadšených hobbistov. Je v klasickom európsko-nemeckom štýle. Dĺžka čepele je 22,5cm. Tvarovaná rúčka dodáva skvelý vzhľad aj ergonómiu. Full tang konštrukcia posúva ťažisko noža ku rúčke, čo zlepšuje ovládateľnosť noža. Na výber je rukoväť z carbon fibre alebo ebenové drevo. 

Model Cumulus v najmodernejšom prevedení: oceľ M390 a carbon fibre rukoväť. Pôvodne určený najmä pre poľovníkov, je však veľmi univerzálny outdoorový nôž. Robím dve verzie s 10 a 12cm čepeľou, na fotke je menšia verzia.

Na rozdiel od high tech sú tieto nože z tradičnejśich materiálov: uhlíkový damašek, mosadz, koreň orecha alebo jelení paroh. 

Model Cummulus v tradičnom prevedení s drevenou rúčkou. Zdobené púzdro je prácou Jána Galoviča ml. Na obrázkoch sú verzie s oceľami M390  N690. V minulosti som na tento model používal aj ocele ELMAX a Sleipner.