Moje prvé zatváracie nože mali poistku back lock a tento model bol z nich najpopulárnejší. Má názov 0.95, lebo jeho veľkosť je 95% z pôvodného návrhu. Dizajn je jednoduchý a praktický, so zameraním najmä na ergonómiu. 

Celková dĺžka je 200mm a dĺžka čepele je 88mm. Čepele sú z ocele ELMAX a na rúčkach sú rôzne druhy dreva.

Poistka liner lock sa vyskytla len na par nožoch z mojej dielne. Oceľ je Bohler M390. Skrimshaw je na rohovine idického vodného byvola. Tento konkrétny model má modernejší dizajn, ktorý má ostrie pod rúčkou v otvorenej polohe, čo je pre zatvárací nôž netradičné. 

Tento model Cumulus používa najmenej bežnú poistku: kompresná poistka ovládaná gombíkom. Tento model vyhral na výstave v Přibrami 2018 cenu časopisu Myslivost v kategórii poľovnícky zatvárací nôž, najmä kvôli jeho praktickosti. Použité materiály sú Bohler M390 a drevo je palisander. Čepeľ má choil a jej dĺžka je 95mm a široká je 30mm pri hrúbke 3,5mm.

Veľmi netradičný dizajn má tento nôž so zameraním hlavne na prípravu jedla. Jeho dizajn vychádza pôvodne z liner locku, tento nôž má však poistku axis lock. Čepel z ocele M390 je dlhá až 105mm. Otváranie je riešené front flipom.

Model "axis flipper" je jediný model s tradičným flipom, ktorý momentálne robím. Čepel dlhá 102mm z neho robí nôz výkonom porovnateľný s pevnými nožami. Dizajn bol zameraný hlave na tiahle línie a pre moje nože atypická neuzavretá rukoväť je vhodná pre ruku každej veľkosti.

Môj najmenší model Flym Flam ke kabelková verzia modelu Cumulus. Robím dve verzie, "so strechou" a bez strechy. Je to dobrý kompromis medzi nositeľnosťou a rezným výkonom na každodenné činnosti.

Tu sú ostatné modely, ktoré majú poistky axis lock a čepele M390. Táto poistka je moja obľúbená a robím v nej veľa modelov a v budúcnosti určite nejaký ešte pribudne.